اخبار آموزش
1402/11/4 چهارشنبه
قابل توجه متقاضیان تحصیل در بزرگترین دانشگاه دولتی کشور:
ثبت‌نام بدون کنکور مقطع کارشناسی دانشگاه پیام نور آغاز شد

.

ثبت‌نام تکمیل ظرفیت رشته محل‌های بر اساس سوابق تحصیلی سراسری سال 1402 دانشگاه پیام نور و موسسات آموزش عالی در سایت سنجش شروع شده است. 

 به گزارش روابط عمومی در اطلاعیه سازمان سازمان سنجش آمده است:
 
پیرو اطلاعیه تاریخ 1402/10/27، به اطلاع متقاضيان ثبت‌نام و انتخاب‌رشته‌ برای ظرفیت‌های خالی مانده رشته‌ محل‌هايي که در مرحله پذیرش با سوابق تحصیلی سراسري سال 1402 ظرفيت آنها تکمیل نشده، می‌رساند پذيرش در این مرحله برای رشته‌ محل‌های مذکور براساس سوابق تحصيلي (معدل کتبي «برای فارغ‌ التحصیلان دوره نظری» و معدل کل ديپلم «برای فارغ‌التحصیلان دوره فنی و حرفه‌ و کارودانش») در نوبت بهمن ماه صورت می‌گیرد.

ثبت‌نام و انتخاب‌رشته از طريق درگاه اطلاع‌رساني اين سازمان از روز سه‌شنبه به تاریخ 1402/11/03 آغاز و تا روز یکشنبه به تاریخ 1402/11/08 ادامه خواهد داشت.

دفترچه راهنمای ثبت نام نیز از اینجا قابل دسترس است.

لینک ثبت نام بدون کنکور 

https://register1.sanjesh.org/RegSarNoExamTakmilUP140210

متقاضيان می‌توانند بر اساس ضوابط و شرايط مندرج در دفترچه راهنماي مربوط براي ثبت‌نام، در روزهاي فوق به درگاه اطلاع‌رساني اين سازمان به آدرس www.sanjesh.org  مراجعه و نسبت به ثبت‌نام و تكميل فرم انتخاب‌رشته (حداكثر 150 كدرشته) به روش اينترنتي، اقدام کنند.

مراحلي كه متقاضی بايد براي ثبت‌نام اقدام كند:
1-مراجعه به درگاه اطلاع‌رساني اين سازمان به نشاني فوق براي تهيه كارت اعتباري ثبت‌نام (سريال 12 رقمي) و دريافت دفترچه راهنماي ثبت‌نام و انتخاب‌رشته.

2-تهيه فايل عكس اسكن شده متقاضی بر اساس توضيحات مندرج در دفترچه راهنماي ثبت‌نام.

3-آماده نمودن اطلاعات مورد نياز جهت ثبت‌نام.

4-خريد كارت اعتباري ثبت‌نام به مبلغ 1/300/000 (یک میلیون و سیصد هزار) ریال از سامانه خرید کارت اعتباری در درگاه اطلاع‌رساني این سازمان.

تبصره: با توجه به اينكه مقرر شده است در مراحل مختلف فرآيند اين آزمون، خدماتي از طريق ارسال پيام كوتاه ارائه شود، مبلغ 30000 (سی هزار) ريال به عنوان هزينه استفاده از خدمات پيام كوتاه دريافت مي‌شود.

یادآوری‌های لازم:
1-اخذ ديپلم نظام آموزشي جديد 3-3-6 حداكثر تا تاريخ 1402/11/30، داشتن مدرك پيش‌دانشگاهي و يا داشتن ديپلم نظام قديم و يا مدرك كارداني (فوق ديپلم) دانشگاه‌ ها و موسسات آموزش عالي و كارداني‌پيوسته آموزشكده‌هاي فني و حرفه‌اي براي متقاضيان الزامي است.

2-دارندگان ديپلم فني و حرفه‌اي و كاردانش نظام قديم هنرستان كه فاقد مدرك پيش‌دانشگاهي و يا مدرك كارداني هستند حق ثبت‌نام و شركت در اين مرحله را ندارند و در صورت ثبت‌نام و انتخاب‌ رشته برابر ضوابط با آنان برخورد خواهد شد.

3-نظر به اينكه گزينش دانشجو در اين مرحله بر اساس سوابق تحصيل (معدل)، صورت خواهد گرفت؛ لذا لازم است متقاضيان ديپلمه‌هاي نظام آموزشي 3-3-6 ، نظام سالي واحدي يا ترمي واحدي، نظام قديم چهارساله دبيرستان معدل کتبی دیپلم و همچنين ديپلمه‌هاي فني و حرفه‌اي و كاردانش نظام قديم هنرستان كه مدرك پيش‌دانشگاهي و يا كارداني دارند معدل كل دیپلم خود را بصورت صحيح در تقاضانامه ثبت‌نام اينترنتي درج نمايند.  متقاضيان توجه داشته باشند در صورت مغايرت معدل كل و يا معدل كتبي واقعي با معدل كل و يا معدل كتبي اعلام شده در تقاضانامه ثبت‌نامي، از ثبت‌نام پذيرفته‌شدگان ممانعت بعمل آمده و قبولي آنها لغو مي‌شود.

تذکر: متقاضيان ديپلم فني و حرفه‌اي و يا كاردانش نظام آموزشي جديد 3-3-6 و ديپلمه‌هاي فني و حرفه‌اي و كاردانش نظام قديم هنرستان كه مدرك پيش‌دانشگاهي و يا كارداني دارند و فاقد معدل كتبي ديپلم هستند، لازم است معدل كل ديپلم متوسطه خود را عيناً در بند 16 تقاضانامه اينترنتي ثبت‌نام درج نمايند.

4-اگر داوطلب در رشته‌هاي تحصيلي صرفاً با سوابق تحصيلي و يا رشته‌محل‌هاي با آزمون سراسري سال 1402 پذيرفته شده است، در صورت تمايل مي‌تواند در اين مرحله از پذيرش شرکت کند. امّا در صورت قبولي در اين مرحله، قبولي قبلي ايشان لغو و تنها مي‌تواند در رشته قبولي جديد ثبت‌نام و مشغول به تحصيل شود.


 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر